Predstavujeme sa

Ahoj milý čitateľ.

Chcela by som Ti predstaviť našu rodinu. Vždy ma zaujímalo ako vzniká, začína nejaký internetový obchod, webová stránka, či firma, kto ich vlastní a dôvod, prečo sa začali venovať práve tej ktorej činnosti. Verím, že ťa to tiež zaujíma a s radosťou si prečítaš môj príspevok a ktovie, možno budeš mať do budúcna záujem aj o ďalšie, ktoré napíšem. Takže, predstavím Ti kto stojí za webovou stránkou MILINKO. Volám sa Orsolya a s manželom Františkom sa už od začiatku nášho vzťahu spoločne podieľame na našom malom internetovom obchode s oblečením pre bábätká. Predstav si, že tento nápad prišiel práve od neho. Už 10 rokov s láskou a nadšením prevádzkuje náš webshop s detským oblečením. Veľmi veľa pracuje, ale snaží sa čo najviac času tráviť aj s nami. Povedali by ste, že jeden 25 ročný chalan si len tak zmyslí, že začne predávať detské oblečenie? Aj mňa to veľmi prekvapilo.

Pred 15 mesiacmi sa narodila naša malá dcérka Lena. Možno práve ona ma inšpirovala k tomu, aby som začala písať blogy a tak so svojimi skúsenosťami  pomohla ostatným mamičkám. Mala som veľkú výhodu, keďže mám o 12 rokov mladšiu sestru, pri ktorej som si mohla osvojiť všetky triky roly mamičky. A mojej najlepšej kamarátke sa zas dcéra narodila len 9 mesiacov pred Lenou. Vždy som sa mala na koho obrátiť so svojimi otázkami a poradiť sa. Ale uznajme, jedna novopečená matka je vždy ustráchaná.

Nákup oblečenia pre bábätká bol asi jedinou vecou, v ktorej som sa ako čerstvá mamička ihneď zorientovala. A ani som nemusela chodiť ďaleko. Stačilo nasadnúť do auta a v našom sklade som si mohla vyberať toľko, koľko som len chcela.

Keď som bola ešte tehotná, ani som si nedokázala predstaviť, aké to je, keď tu už bude s nami. Konečne s nami, naša malá dcérka. Prvá vec, na ktorú som nedala dopustiť, bolo kojenecké oblečenie na cestu domov z pôrodnice. Keďže Lena bola "covid bábätko", tak ju starí rodičia videli prvýkrát naživo až počas našej cesty domov. "Musí byť pekná" plánovala som. Samozrejme nepočítala som s tým,  že počas hodinovej cesty domov sa moja dvojdňová krásavica tak pokaká, že budem týždeň panikáriť nad tým či sa pupočnému pahýľu nič nestalo, lebo bol úplne celý ponorený v stolici. Takže môj prvý tip: Určite si priprav viac kusov oblečenia pre bábätká aj na cestu domov. Jedným z najdôležitejších kúskov pre bábätká sú detské body, z ktorých sme dokázali spotrebovať aj 4-5 kusov za deň. Z vecí, z ktorých sme taktiež veľa potrebovali, boli textilné plienky. Dojčenie bolo pre mňa najkrajšou, ale zároveň aj najbolestivejšou časťou tohto neuveriteľného sna, do ktorého sme náhle spadli. Od detstva som túžila po tom, aby sa aj zo mňa raz stala matka. Cesta k materstvu nebola najľahšia, ale bol to ten najneuveriteľnejší  pocit, že ANO, aj ja som sa stala matkou. A táto nádherná dcérka je skutočne moja, kŕmi sa z môjho tela a nič sa jej nestane. Vari každá mama si je taká neistá a nervózna? Alebo je problém vo mne? Mala som tisíce otázok a myslím si, že nepreháňam ak poviem, že som sa za deň dokázala aj desaťkrát rozplakať. Ak som sa aj nemala nad čím znepokojovať, tak som plakala nad tým, aká je dokonalá naša malá princezná. No ale späť k textilným plienkam, z ktorých sme spotrebovali asi viac ako detských bodyčiek. Mala som veľa mlieka, na každom kroku sa mi pustilo a len tieklo a tieklo. S tým som nepočítala. Poslala som preto manžela, aby šiel a priniesol zo skladu ešte pár kusov, lebo pomaly zaplavím dom. Ak nemôžeš dojčiť, textilné plienky sa hodia aj pri kŕmení z fľašky, pri odgrgávaní dieťatka, alebo ako podložka. Kočík som taktiež vždy vystlala jednou plienkou, alebo ak sme navštívili starých rodičov. Na pohovku  som vždy najprv rozložila plienku a až potom som na ňu položila Lenu.

Ak by si si rád prečítal o našej prvej noci doma, nemusíš dlho čakať. Stretneme sa budúci týždeň.                                                                                                                                     

Navštívte Milinko-oblecenie.sk u ShopMania   Milinko-oblečenie.sk nájdete na GLAMI.sk