Všetko, čo Vaše bábätko potrebuje, tj. Výbavička pre bábätko

Jedno z najkrajších okamihov, ktoré.........

Všetko, čo Vaše bábätko potrebuje, tj. Výbavička pre bábätko

 

Jedno z najkrajších okamihov, ktoré so sebou tehotenstvo môže prinášať je aj nákup detského oblečenia pre Vaše bábätko. Hlavne pre nás ženy je veľmi ľahké nechať sa uniesť a nakúpiť množstvo vecičiek. Často sa stáva, že nakupujeme čokoľvek, od hračiek pre kojencov až po rôzne outfity kojeneckého oblečenia a výkriky techniky. Je veľmi jednoduché stratiť predstavu o tom, koľko sme vlastne minuli a či sme naozaj kúpili všetko to, čo sme reálne potrebovali.

Ak sa budete držať našich typov, máte zaručené, že Vášmu bábätku nebude nič chýbať.

 

Nevyhnutná výbava pre bábätko

Oblečenie pre kojecov:

Dnes už v obchodoch nájdete nespočetné množstvo nádherných vecičiek pre deti, preto je veľmi jednoduché nechať sa uniesť a kupovať detské oblečenie (aj nepotrebné) po kilogramoch. Problém je hlavne v tom, že Vaše dieťatko bude veľmi rýchlo rásť a tým pádom sa jej/jeho veľkosť bude rýchlo meniť a preto bude môcť nosiť iba obmedzený počet vecí.

Najčastejšia veľkosť novorodencov je číslo 56. Základné kojenecké oblečenie záleží na ročnom období, v ktorom sa bábätko narodí.

Ak sa Vaše dieťatko narodí v letnom období, vopred Vám stačí kúpiť:

Č.56

- body dlhý rukáv + dupačky 4ks

- tenší kabátik cca 2ks

- overal s krátkym rukávom cca 2ks

- overal na noc cca 2ks

- tenšia čiapka 2ks

- teplejšia súprava na chladnejšie noci 1-2 ks

- 5 párov ponožiek

- tenšia prikrývka

Č.62-68

- body dlhý rukáv 5ks

- dupačky 5ks

- tenší kabátik cca 2ks

- overal 3ks

- spací vak 1-2ks

- tenšia čiapka 2ks

- teplejšia súprava na chladnejšie noci 1-2 ks

 

Ak sa Vaše dieťatko narodí v zimnom období, je potrebné dokúpiť nasledujúce kojenecké oblečenie:

Č.56, 62 a 68

- topánočky 1-2ks

- teplú súpravičku napr. plyšovú

- teplé vrchné oblečenie cca 3,4ks

- teplú, vlnenú čiapku, rkavice cca 2ks

- fusak, overal

- pančušky cca 3ks

- teplá deka

 

Vybavenie pri kúpaní:

Pokožka novorodencov je veľmi jemná, preto sa odporúča používať detské mydlo a šampón. Dnes sa už predávajú rozličné detské vaničky a špeciálne detské kýbliky v ktorých možno bábätko celým telom ponoriť do vody. Vaničky majú tiež svoju výhodu, je možné v nich okúpať aj väčšie dieťa. Ďalej je vhodné si zaobstarať lehátko do vaničky pre jednoduchšie kúpanie dieťatka, teplomer do vody, detské osušky min.2ks/kúpanie, plienky, detské nožničky na nechty, mäkká kefa na vlásky, štetinky pre bábätká na čistenie uší a nosa, mastičku proti zapareninám a olej, alebo mlieko na telo.

 

Vybavenie na spanie:

Vaše bábätko by malo mať od narodenia zaobstarané svoje miesto, kde bude spinkať tj. detskú postieľku. Pri kúpe detskej postieľky dbajte na to, aby postieľka mala polohovateľný rošt a bola dostatočne mäkká a bezpečná. Najpraktickejšie modely sú tie, ktoré majú sťahovací jeden bok, prípadne je možné im odmontovať mriežky- takéto postieľky sú vhodné aj pre väčšie deti. Budete potrebovať aspoň 2 detské návliečky a niekoľko prestieradiel, podľa veľkosti matraca a periny. Bábätku môžete dať okolo postieľky mäkký materiál, aby sa nezranilo. Ak sa dlhší čas zdržujete ďaleko od miestnosti, kde Vaše bábätko spinká, je vhodné si zaobstarať monitor dychu, alebo mať zapnutú detskú pestúnku. Prvý mesiac dávajte bábätko do detskej perinky, zabezpečí mu pocit bezpečia a istoty podobne, ako vo Vašom brušku.

Navštívte Milinko-oblecenie.sk u ShopMania   Milinko-oblečenie.sk nájdete na GLAMI.sk