Typy pre nákup detského a kojeneckého oblečenia

Ak už konečne nastane tá dlho očakávaná chvíľa.....

Typy pre nákup detského a kojeneckého oblečenia

 

Ak už konečne nastane tá dlho očakávaná chvíľa, ktorú miluje každá mamička- máme tým na mysli nákupy oblečenia pre bábätko, uvedomíme si, že to nie je až taká jednoduchá záležitosť. Načo si musíme dávať pozor? Pri nakupovaní dbajme hlavne na veľkosť detského oblečenia a ročné obdobie v ktorom sa bábätko narodí. Aké detské oblečenie budete potrebovať? My Vám poradíme J

Naplánujte si počas tehotenstva, čo všetko je potrebné nakúpiť. Nenechávajte si to na poslednú chvíľku, môže sa stať, že kúpite aj to čo vôbec nepotrebujete. Ak nakupujete či už pre svoje vlastné bábätko, alebo pre dieťa v rodine, je dôležité poznať účel, na ktorý sa bude dané detské oblečenie využívať.

Základné kojenecké oblečenie

Z finančného hľadiska, nakupovanie detského oblečenia nie je drahá záležitosť. Neodporúčame však si toho veľa nakúpiť, pretože ako darček ich dostanete neúrekom od vašej rodiny a známych. J

 

Základné oblečenie pre bábätká, ktoré by mala mať každá nová mamička zaobstarané:

-          Pyžamo pre deti, alebo spací vak pre bábätká: 4 sety

-          Body pre deti- body dlhý rukáv, body krátky rukáv podľa ročného obdobia: 6-8 kusov

-          Kojenecký overal: 3kusy

-          Čiapka pre bábätko- podľa ročného obdobia: 2kusy

-          Približne 6 párov ponožiek

-          Dupačky a polodupačky: 2-3 kusy

Nekupujte príliš veľa kojeneckého oblečenia, hlavne nie malé čísla, dajte prednosť aj väčším kúskom a zakúpte si oblečenie aj vo veľkosti 6 a viac mesiacov. Vaše bábätko rýchlo narastie, uvidíte. J

Detské oblečenie na noc, ako sú napríklad detské pyžamo, spací vak pre bábätká, spací overal, alebo dupačky, nesmú byť príliš tesné, ale ani príliš veľké. Týmto zaručíte svojmu bábätku ľahký pohyb.

Ďalšou nevyhnutnou súčasťou detského šatníka je aj bavlnený svetrík, alebo svetlý kabátik.

Šatník pre zimné deti by mal obsahovať plus niekoľko vecičiek, ako sú:

-          Zimný teplučký overal pre bábätká s rukavičkami

-          Prikrývka, alebo teplá flanelová deka do kočíka

-          Pletená teplá čiapočka a šál

Okrem už spomenutého kojeneckého oblečenia si nezabudnite zaobstarať aj podbradníky a to minimálne 10 kusov- budete ich potrebovať. J

 

Načo musíme dávať veľký pozor pri nákupe oblečenia pre kojencov

Ak nakupujete kojenecké oblečenie, oblečenie pre novorodencov, alebo oblečenie pre bábätká je potrebné vedieť, že nie všetky sú vyrobené z kvalitného materiálu. Z toho môže vyplývať aj to, že sa niektoré bábätká necítia dobre v danom kojeneckom oblečení. Všímajte si preto materiál z ktorého je detské oblečenie vyrobené. Nekvalitný materiál môže mať za nežiaduce následky, bábätko sa v takomto oblečení potí, je mu teplo, čo vedie k jeho nespokojnosti.

Všímajte si detaily!

Vždy si odsledujte, kde má detské oblečenie umiestnené patenty, gombíky, zips a cvočky. Môžu zapríčiniť nepríjemné podráždenie pokožky, svrbenie, dokonca aj otlaky. Najvhodnejšie oblečenie pre bábätká je také oblečenie, ktoré je vyrobené z kvalitného, jemného a mäkkého materiálu, najvhodnejšie je samozrejme zo 100% bavlny.

 

 

Čo sa týka farby kojeneckého oblečenia, mnoho mamičiek preferuje neutrálne farby i keď ešte nepoznajú pohlavie bábätka. Medzi neutrálne farby  detského oblečenia patrí biela, béžová, hnedá, zelená ale aj oranžová.

 

 

Novinky v kojeneckom oblečení

 

Počas posledných pár rokov veľké zmeny v obliekaní bábätiek nenastali. Bábätká si vyžadujú tak isto pohodlné detské oblečenie, ako cez deň, tak i v noci. Drobné zmeny nastali v odievaní klasických detských pyžamiek. Dnes už mamičky kladú veľký dôraz na kvalitu materiálu, pretože sa žiaľ často môžeme stretnúť s takým oblečením, ktoré obsahuje škodlivé látky, ktoré môžu vyvolať alergickú reakciu pokožky dieťatka. Medzi takéto oblečenie patrí detské oblečenie zdobené potlačou obsahujúce rôzne chemikálie, väčšinou vyrobené a dovezené z východu. Práve preto je najvhodnejšie kupovať oblečenie pre bábätká a deti, ktoré je vyšívané, poprípade je použitá sieťová, alebo biopotlač. Takéto oblečenie je už dostupné aj na internete.

 

Navštívte Milinko-oblecenie.sk u ShopMania   Milinko-oblečenie.sk nájdete na GLAMI.sk