Oblečenie pre deti a pre bábätká na Jarné obdobie

Jar ku nám už zavítala a s ňou......

Oblečenie pre deti a pre bábätká na Jarné obdobie

Jar ku nám už zavítala a s ňou aj mnoho starostí spojených s výberom vhodného oblečenia pre naše deti. Je úplne jedno, či sa jedná o kojenecké oblečenie, oblečenie pre dievčatá, alebo oblečenie pre chlapcov, výber jarného oblečenia nám dokáže vyvolať riadne bolesti hlavy. J Obzvlášť nás trápi aprílové počasie, niet sa čomu diviť, keď je raz horko a raz riadna zima. Takéto počasie neprospieva maminkám, tie nevedia čo so svojimi ratolesťami, ako ich správne obliecť, aby im nebolo teplo alebo naopak chladno. Aprílové počasie je bláznivé, ráno býva ešte pekná zima a popoludní vysvieti slniečko a je krásne teplúčko. Ak sme s deťmi doma, nie je problém, jednoducho ich prezlečieme, ale ak naše dieťa chodí do škôlky, či do školy, je to horšie. V takomto prípade musíme počasie predvídať a podľa toho sa potom rozhodnúť pre správnu voľbu detského oblečenia. Jarné oblečenie nám ponúka neskutočne širokú škálu možností a kombinácií, ako obliecť naše deti módne, športovo, alebo rekreačne. J

Oblečenie pre najmenších, t.j. oblečenie pre bábätká si žiada najväčšiu pozornosť. Medzi kojenecké oblečenie možno zaradiť bežné veľkosti od čísla 50 až do čísla 92. Kojenecké oblečenie by malo byť bez závad pre deti do 3 rokov, to znamená, že by malo byť vyrobené z veľmi kvalitného materiálu testovaného práve pre túto vekovú kategóriu.

Medzi jarné oblečenie typické pre bábätká môžeme zaradiť body, kojenecké nohavice, ponožky pre bábätká, detské pančuchy, svetríky, jarné kabátiky, detské pyžamo, mikiny pre deti, pre dievčatá sukne, šaty, tuniky, tielka, overaly, dupačky a polodupačky. Už spomenutá sada oblečenia pre bábätká obsahuje nespočetné množstvo kombinácií.

Na jar najčastejšie deťom obliekame body, polodupačky, alebo dupačky, na nožičky detské ponožky a oblečenie dopĺňame mikinou, alebo svetríkom na chladnejšie poobedia a kabátikom na zimné večere alebo rána. Nezabudnime pribaliť aj čiapočku a tenšiu deku do kočíka.

Ďalšou variantou je body a mikina, detské pančuchy a nohavice, čiapočka. Pre dievčatá môžeme obliecť aj body s dlhým rukávom, pančušky a sukňu, alebo šaty, čiapočku a pre chladnejšie večere svetrík, mikinu a jarný kabátik.

Jarná móda nám predstavuje skutočne neuveriteľné množstvo variant detského oblečenia. My iba vyberáme oblečenie podľa aktuálneho počasia. Odporúčame mať z každého kúska oblečenia pre deti, pretože je potom možné ich kombinovať od nevidím do nevidím  podľa vašich potrieb, ale samozrejme v prvom rade podľa potrieb Vášho bábätka.J

Jarné oblečenie nie je iba o kojeneckom oblečení, či oblečení pre bábätká. Nezabudnime aj na oblečenie pre väčšie deti.

Jarné oblečenie pre chlapcov by malo obsahovať asi tak 2 až 3 jarné kabáty, 3 až 4 čapice, asi tak 3 až 5 mikín a svetríkov, 5 – 6 nohavíc, dostatočné množstvo ponožiek a pančuchových nohavíc a v neposlednom rade mnoho tričiek, či už tričká s dlhým, alebo s krátkym rukávom. Nezabudnime ani na spodné prádlo a na detské pyžamá, či overaly na spanie. Ak vaše dieťatko športuje, hrá futbal, alebo chodí plávať, bude sa vám hodiť 1 až 2 športová detská obuv, uterák, či osuška a kapucňou a plavky. Chlapci priam zbožňujú oblečenie s potlačou ich rozprávkových hrdinov z televízora. Najčastejšie sú to pyžamá s rozprávkovou potlačou Cars, Mickey, Spiderman, Thomas, Macko Pu...Nezabudnite ani na detské obliečky, ktoré sa dnes predávajú s rôznymi rozprávkovými motívmi. Najznámejšie a najkvalitnejšie sú licenčnej značky DISNEY vyrobené zo 100%bavlny.

Rovnako, ako oblečenie pre chlapcov aj oblečenie pre dievčatá zahŕňa 2 až3 kabáty, 3 až 4 čiapky, 4 -5 mikín, alebo svetríkov, 4-5 nohavíc pre deti, niekoľko sukní a šiat, množstvo ponožiek a pančuchových nohavíc. Ak dievčence chodia plávať, alebo športovať zadovážme si aj plavky s ich obľúbenými postavičkami, osušku a kapucňou alebo uterák a min.1 športovú obuv. Nezabudnime ani na už spomínané detské pyžamá s obliečky s licenčným vzorom DISNEY zo 100% bavlny. U dievčat je to detské oblečenie s týmito obľúbenými motívmi: Minnie, Macko PU, Cililing, MonsterHigh, Hello Kitti, Princezničky alebo Jahôdka.

Jarné oblečenie pre vaše deti vám kľudne môže zabrať aj polku skrine. J Počasie je také nevyspytateľné, že je dobré byť pripravený na všetky možné varianty počasia a mať nejaký ten základ z každého detského oblečenia, ktoré môžete kombinovať. Bábätká si svoje oblečenie dokážu veľmi rýchlo zašpiniť, preto sa odporúča nakúpiť si viac kusov z niektorých druhov, napríklad body, dupačiek a polodupačiek.

 

Navštívte Milinko-oblecenie.sk u ShopMania   Milinko-oblečenie.sk nájdete na GLAMI.sk