Typy, ako predísť rodinnej chrípke

Päť jednoduchých metód, ako.....

Typy, ako predísť rodinnej chrípke

 

Päť jednoduchých metód, ako zabrániť šíreniu chrípky v rodine.

 

Žiaľ v rodinách je veľmi časté, že sa od chorého rodinného príslušníka veľmi rýchlo šíria vírusy na druhého, dokonca sa môže infikovať i celá rodina. Toto prináša zo sebou rodinné viactýždňové trápenie: neprítomnosť rodiča v práci (PN-ka), detí v škole a nepokojné večere.

Neprepadajme však panike, ak sa náš partner/ka, alebo dieťa vráti domov s kašľom, alebo nádchou.

Hľa 5 spôsobov, ako predísť šíreniu nádchy.

 

  1. Dôkladne si umývajte ruky!

 

 

Dôležitá je hygiena! Už ste o tom pravdepodobne počuli nespočetne veľakrát, avšak medzi najdôležitejšie praktiky patrí práve hygiena, pretože až 80% baktérií a vírusov sa prenáša práve dotykom. Vírusy sa šíria hlavne z rúk do úst, ale aj do očí.

Samozrejme je nemožné vylúčiť všetky baktérie z domu, avšak ak každý dodrží odporúčané hygienické návyky, je menšia pravdepodobnosť, že toho druhého nakazí. Poriadne umývanie rúk by malo trvať cca 20 sekúnd! Ak sa v blízkosti nenachádza voda a mydlo, veľmi dobre poslúžia aj dezinfekčné utierky, alebo gély na ruky. 

 

  1. Zakryte si nos a ústa!

 

 

Zvykom väčšiny z nás je pri kýchaní a kašlaní zakrývať si ústa a nos rukami. Ústa a nos je najlepšie zakrývať látkou, alebo použite skôr lakeť, ako dlaň, nakoľko ako sme už spomínali, na dlani sa zhromažďuje najviac baktérií.

 

  1. Dezinfekcia

 

 

Patogény sú známe tým, že dokážu dlho prežiť na rôznom povrchu, preto je veľmi pravdepodobné, že sa od chorého člena infikujú aj ostatní členovia rodiny. Dezinfikujme stôl, kľučky, ovládač a hračky, avšak to nepreháňajme.

 

  1. Jednorázové servítky

 

 

Vírusy sa šíria aj na spoločne používanom ručníku, uteráku alebo napríklad aj na držiaku zubných kefiek. Aby sme zabránili prenosu vírusov na iných členov, je vhodné zabezpečiť pre chorého jednorázové papierové utierky.

  1. Starajme sa o seba!

 

Je možné predísť chorobe zdravím stravovaním sa, oddychom a redukovaním stresových situácií? Ani nie tak celkom. Isté však je, že robíte veľmi dobre ak si posilňujete Vašu imunitu, aby dokázala poraziť vírusy.

 

Nezabudnime však na to, že baktérie je ťažké zastaviť, takže ak sa vírus začne opäť šíriť v rodine, je pravdepodobné, že ho dostane aj iný! Ak Vaše dieťa začne kašlať, je už neskoro. Človek je nakazený ešte pred tým, ako sa objavia prvé príznaky. Neobviňujte sa, ak sa Vám nepodarilo zabrániť prechladnutiu, chorobe. Neexistuje žiadna garancia na to, že sa nikto iný neinfikuje od Vás.

Navštívte Milinko-oblecenie.sk u ShopMania   Milinko-oblečenie.sk nájdete na GLAMI.sk