Najvhodnejšie oblečenie pre deti

Vedeli ste, že je veľmi dôležité.......

Vedeli ste, že je veľmi dôležité všímať si pri nakupovaní typ látky z ktorej je oblečenie pre deti vyrobené, hlavne vtedy ak to oblečenie kupujete pre svoje bábätko?

Obrovská radosť pre väčšinu rodičov je nakupovanie oblečenia pre bábätko. Dnes si už môžete vyberať z obrovského množstva krásneho kojeneckého oblečenia, ako sú dupačky, polodupačky, body, tričká, šaty a rôzne štýly nohavíc.  Nebuďte zameraná len na farbu a strih oblečenia pre deti, hlavnú úlohu hrá materiál!

Väčšina z nás si kupuje oblečenie pre deti vyrobené z prírodnej látky, hlavne ak ho bude nosiť v priamom styku s pokožkou. Je veľmi dôležité dodržať tento zvyk hlavne pri kojeneckom oblečení, pretože detská pokožka je oveľa citlivejšia, ako tá naša. To znamená, že ak práve kupujeme a vyberáme body, dupačky, detské pyžamo, tričko pre deti, detské nohavice, alebo šaty pre dievčatá, je veľmi dôležité aby sme vybrali oblečenie pre deti, ktoré je vyrobené z bavlny. Syntetický materiál neumožňuje pokožke dýchať, tým pádom sa zvyšuje riziko prehriatia. Bavlna je prírodná látka, preto je pre ňu typické, že pôsobí šetrne na detskú pokožku a je primerane vzdušná.

Samozrejme v prípade takého detského oblečenia, ktoré sa priamo nestýka s pokožkou dieťaťa, nie je potrebné, aby bolo vyrobené zo 100% bavlny, pretože napríklad oblečenie vyrobené z polárnej látky je oveľa teplejšie, ako bavlnené.

Kojenecké oblečenie vyhotovené z impregnovanej látky však bude Vaše bábätko taktiež potrebovať. Takéto oblečenie veľmi dobre slúži v nepriaznivom počasí a chráni vaše dieťa pred zrážkami a chladom. V takomto prípade odporúčame si zaobstarať taký overal, fusak, kabátik, alebo spodný diel, ktorý má bavlnenú podšívku.

Dôležitá nie je len samotná látka! Dbajme na detské oblečenie aj pri praní, aby bolo poriadne prepláchnuté, v opačnom prípade by zbytky pracieho prostriedku mohli spôsobiť podráždenie detskej pokožky. Po praní sa odporúča oblečenie pre deti prežehliť. Žehlením sa dezinfikuje a šaty budú hebkejšie a jemnejšie na dotyk.

 

 

Navštívte Milinko-oblecenie.sk u ShopMania   Milinko-oblečenie.sk nájdete na GLAMI.sk